google-site-verification=y0tGH9EQ2De6ZfKoM09J1eDIdkrWndgdO3iEQtzgHeQ

Porozmawiaj z inteligentnym cyberagentem od Comtrust

sty 8, 2020 | Informacje prasowe

Comtrust wprowadza cyberagenta, który powstał po udźwiękowieniu SAP Conversational AI – chatbota opartego o sztuczną inteligencję. Od teraz bot, który czatował z klientami może również z nimi rozmawiać przez telefon, jak człowiek. W trosce o doświadczenia klientów Comtrust nie tylko nadał botowi „ludzki głos”, ale również zintegrował go z pakietem SAP C/4 Hana. Jeżeli bot nie byłby w stanie obsłużyć klienta, kontakt wraz z całą historią konwersacji będzie przekazany do żywego agenta.

Sztuczna inteligencja wspiera działy obsługi klienta, a chatboty rozładowują ruch i odciążają pracowników od prostych czynności po to, aby ci z kolei mogli zająć się rozwiązywaniem bardziej skomplikowanych zadań. Chatboty sprawdzają się w obsłudze powtarzalnych zapytań i udzielaniu informacji zawartych w bazie wiedzy i systemach biznesowych. Oprócz wspomnianej inteligencji SAP Conversational AI ma tę zaletę, że jednocześnie obsługuje wiele kanałów komunikacji m.in. Facebook Messenger, Twitter, Slack, Skype, WWW oraz inne kanały, w tym zintegrowane przez Comtrust – Amazon Alexa oraz kanał telefoniczny

Rozmowa z cyberagentem przypomina rozmowę z człowiekiem. Comtrust udźwiękowił chatbota SAP za pomocą AudioCodes Voice.AI Gateway, który poszerza funkcjonalność chatbota, umożliwiając komunikację z nim za pomocą głosu (Voicebot). Realizowane to jest za pomocą interfejsów do komunikacji z zewnętrznymi usługami kognitywnymi, przekształcającymi głos na tekst i syntezatorów mowy takich dostawców, jak Azure, Google i AWS. W przypadku obsługi języka polskiego znakomicie sprawdza się Google i Amazon Polly. Dzięki zastosowaniu Voice.AI Gateway Audiocodes możliwe jest zaawansowane zarządzanie połączeniami, jak np. rozłączanie, przekazywanie połączeń do żywego agenta i nagrywanie.

Chatboty odgrywają ważną rolę w budowaniu doświadczeń klientów pod warunkiem, że nie pozostawią klienta nieobsłużonego. Dlatego Comtrust zintegrował SAP Conversational AI z SAP Contact Center oraz SAP C/4 Hana (Customer Experience, next generation CRM). Jeżeli chatbot, czatując czy rozmawiając, nie poradzi sobie z obsługą zapytania, wtedy konwersacja, niezależnie w jakim kanale się toczyła, zostanie przekierowana do żywego człowieka w czasie rzeczywistym, wraz z całą historią konwersacji. Agent zna przebieg rozmowy, nie musi zadawać tych samych pytań co wcześniej bot, a szczegóły konwersacji zostają zachowane w chmurach SAP C/4 Hana.

 „Chatbot SAP Conversational AI jest multikanałowy oraz wielojęzykowy i przy niedużym nakładzie pracy może znacznie odciążyć działy obsługi klienta i serwisu – powiedział Waldemar Wojtas Senior Consultant z Comtrustu. Dostarcza szereg raportów, które pomagają udoskonalać go i lepiej zarządzać obsługą klienta i bazą wiedzy. Co też ważne, jest łatwy do rozbudowy dla osób nie posiadających wiedzy IT. Z powodzeniem może być stosowany przez rozproszone geograficznie organizacje, które obsługują klientów na wielu rynkach i w wielu językach.”

Dowiedz się, jak klienci korzystają z naszych produktów, usług i technologii SAP. Zapraszamy do kontaktu!

13 + 7 =

ul. Powstańców Śląskich 42/12, 01-381 Warszawa

Produkty

SAP Customer Experience

SAP Field Service Management

SAP Conversational AI

SAP Intelligent Robotic Process Automation

Sinch Contact Pro

Infrastruktura VoIP

1trust Service

Usługi

Wdrożenia

Zarządzanie projektami

Integracje i pomoc techniczna

O nas

O firmie

Partnerzy i technologie

Aktualności