(+ 48) 22 122 19 92    info@comtrust.pl

Zintegrowana komunikacja Benemen w sieci salonów Jean Louis David

Comtrust poinformował o wdrożeniu Benemen unified communications i contact center w Provalliance Poland. Benemen ujednolica komunikację w sieciach salonów fryzjerskich Jean Louis David oraz integruje ją z Salesforce CRM.

 

Rozproszone po Polsce salony sieci fryzjerskiej Jean Louis David wraz z oddziałem call center zostały włączone do jednej platformy komunikacyjnej, dostarczonej z chmury. W celu usprawnienia obsługi klienta Comtrust zintegrował platformę z Salesforce CRM. Teraz wszystkie kontakty z klientami są monitorowane, nagrywane i automatycznie zapisywane w CRM, a obsługa klienta przebiega szybko i sprawnie. Interakcje można śledzić w czasie rzeczywistym i podejmować właściwe decyzje odnośnie bieżącego zarządzania organizacją.

 

Komunikacja z klientami w Jean Louis David jest dwukierunkowa. Najpierw klienci za pośrednictwem infolinii rezerwują wizytę w wybranym przez siebie salonie w contact center, a następnie wizyta ta jest potwierdzana z salonu za pomocą SMS i e-mail, a kosmetyczna – dodatkowo telefonicznie. Do realizacji tych procesów Provalliance korzysta z różnych zakresów funkcjonalnych systemu: Benemen Contact Center do obsługi masowych kontaktów na infolinii oraz BeneDesk – telefonii IP do indywidulanych kontaktów salonów z klientami. Dodatkowo agenci call center mają stelefonizowane konta Skype for Business, które również są elementem platformy.

 

Wdrożenie jest nowatorskie. Skype for Business i telekomunikacja, kontakty masowe i indywidualne są włączone do unified communications, a system dostosowany do różnych warunków pracy. W salonach fryzjerskich jest gwar rozmów i szum suszarek, więc Comtrust zastosował zaawansowane mechanizmy redukcji szumów i wyostrzenia głosu oraz integrację z oprogramowaniem Jabra Direct, które stanowi łącze z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi. Pracownicy salonów mogą rozmawiać z klientami, odbierać i kończyć rozmowy, z dala od stacji  roboczej i niezależnie od panującego w pomieszczeniu hałasu.

 

Wraz z wdrożeniem nowego rozwiązania obniżyliśmy koszty związane z procesami obsługi klientów, mamy lepszą kontrolę nad kontaktami, a jednocześnie odnotowujemy znaczący wzrost rezerwacji wizyt – powiedział Tomasz Bączyk, Dyrektor Generalny Provalliance Poland. Szczególnie przydatne w codziennej pracy jest raportowanie czasu oczekiwania na połączenie, centralna rejestracja połączeń i łatwe odsłuchiwanie rozmów z poziomu Salesforce. Benemen jest wysoko skalowalny i daje nam możliwość wprowadzania zmian do zakresu funkcjonalnego, dzięki czemu możemy dowolnie zwiększać lub redukować funkcjonalność w zależności od aktualnych potrzeb. Jeżeli będziemy otwierać kolejne salony, wystarczy, że wykreujemy nowego użytkownika w systemie, dostarczymy słuchawki i po kilkuminutowym szkoleniu, pracownicy będą mogli swobodnie rozmawiać. Planujemy również wdrożyć tę platformę w nowej siedzibie spółki w styczniu 2017.”

 

****

 

Provalliance Poland Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie, zarządza marką Jean Louis David w Polsce i posiada ponad 50 firmowych salonów. Provalliance prowadzi 2,4 tys. salonów fryzjerskich w 25 krajach na świecie.

ul. Powstańców Śląskich 42 lok 12
01-381 Warszawa
(+ 48) 22 122 19 92
info@comtrust.pl
MENU
Menu